Lubsko, dn. 21 grudnia 2014r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

na IV niedzielę adwentu

 

1.       Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam świąteczne życzenia: instytucjom, zakładom pracy, szkołom.

2.       Dziś na mszy świętej o godz. 12.30 przyjmiemy w naszej wspólnocie  Betlejemskie Światło Pokoju zapalone
w Grocie Narodzenia w Betlejem. Światło przyniosą harcerze z 6. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Animus” działającej przy naszej parafii. Prosimy parafian o zabranie ze sobą lampionów, aby betlejemski płomień gościł
i w waszych domach.

3.       Roraty dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. We wtorek przynosimy na roraty plansze z obrazkami.

4.       W poniedziałek na godz. 10.30 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznej naszego kościoła.

5.       We wtorek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z komunią świętą.

6.       W środę 24 grudnia, ostatnie roraty dla dorosłych o godz. 6.45. Nie będzie mszy świętej o godz. 10.00. Pamiętajmy o modlitewnym przeżyciu wigilii Bożego Narodzenia w naszych domach
i o wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Zachęcamy też to praktykowania tradycyjnego postnego charakteru wigilijnej wieczerzy. Pasterki w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00. Pasterka w Mierkowie
o godz. 23.00, a w Dłużku o 24.00
. Taca z pasterek przeznaczona jest na Fundusz ochrony Dziecka i Matki
im. Bpa Wilhelma Pluty.

7.       W czwartek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie mszy świętej o godz. 7.30.

8.       W piątek św. Szczepana Męczennika – II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na mszy św. o godz. 12.30 uroczyste błogosławieństwo małych dzieci.

9.       W sobotę wspomnienie świętego Jana Apostoła. Na mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie wina i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10.    W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.

11.    W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na wszystkich mszach świętych. Na mszy św. o godz. 11.00 oprawę muzyczną zapewni chór seniorów z Lubska.

12.    Wspólnie z Fundacją „Orszak Trzech Król” w Warszawie i szkołami podstawowymi naszego miasta organizujemy  w naszym mieście Orszak Trzech Króli. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015 roku, przejedziemy w barwnym orszaku sprzed naszego kościoła na rynek miasta, by tam wspólnie kolędować. Już dziś zachęcamy do wspólnego kroczenia Rodzinami za Królami.

13.    Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny, a także świąteczne numery Gościa niedzielnego (7zł) i Niedzieli (10 zł).

ks. Władysław Tasior

proboszcz

Additional information