LUBSKO, dn. 25.09.2016

 OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 XXVI NIEDZIELA Zwykła

 1.        Miesiąc wrzesień poświecony jest problemowi głodu i niedożywienia. Pragniemy zwrócić uwagę na Caritas podejmującą dzieło pomocy ludziom głodnym i niedożywionym poprzez włączenie się w ogólnopolską akcję „Kromka Chleba Caritas”. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 pragniemy się podzielić tą kromką chleba, bo dzielić się kromką chleba, to dzielić się miłością, dobrem, tym co sami mamy z innymi.

 2.        W środę o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, o 17.30 wspólny różaniec i nowenna do MB Nieust. Pomocy, po niej Msza.

 3.        W każdy czwartek o 17.40 zapraszamy na wspólne modlitwy w intencji powołań i powołanych.

 4.        W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież, która w październiku ma przyjąć sakr. bierzmowania. Po Mszy spotkanie.

 5.        W tym tygodniu (w sobotę) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

 ·         Różaniec dla dzieci o godz. 16.30 (od poniedziałku do piątku)

 ·         Różaniec dla młodzieży i dorosłych, w dni powszednie i niedzielę o godz. 17.30. (W sobotę wyjątkowo z racji nabożeństwa różaniec o godz. 17.00)

 6.        W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca:

 ·         I sobota – od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św., a o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Maryi.

 ·         I niedziela – po każdej Mszy odmówimy dziesiątek różańca św. w ogólnych intencjach kościoła i tych, które nosimy w naszych sercach. Na Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa.

 7.        Zapraszamy na spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych:

 ·          Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy) w sobotę o godz. 10.00 – rozpoczynamy Mszą św.

 ·          Schola dziecięca w sobotę o godz. 11.15;

 ·          Drużyna Harcerska w sobotę o godz. 12.00 w BARCE

 8.      Zapraszamy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna 2 października – koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd 2 października w niedzielę o godz. 7.00 spod kościoła Parafialnego.

 9.      Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i kalendarze diecezjalne na Nowy Rok – wielostronicowy – 5 zł.

 10. Serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za złożone ofiary. Dziękujemy za ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech i za ofiary złożone na nową figurkę MB przed kościołem.

 11. Jak było zapowiadane tydzień temu dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 12. W najbliższy piątek 30 września 2016 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej 1 w Lubsku już po raz drugi funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Lubsku wraz z  innymi służbami mundurowymi tj. Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą oraz Komisariatem Policji w Lubsku organizuje akcję poboru krwi. Rejestracja dawców w godzinach 9.00-12.00. Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, a nie przekroczyła 65 roku życia jest potencjalnym dawcą krwi. Liczy się każda grupa krwi.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej

                                                                                    Ks. Kan. Władysław Tasior - proboszcz

 

Additional information