Lubsko, dn. 19 października 2014r.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

na XXIX niedzielę zwykłą w roku liturgicznym

 

 

1.       Dziś rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujmy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas. O godz. 17.30 różaniec za Ojczyznę.

2.       Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Jak w każdą III niedzielę miesiąca po mszach możemy wesprzeć nasz Parafialny Zespół Caritas.

3.       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

4.       W czwartek młodzież naszej parafii z rąk ks. bp. Tadeusza Lityńskiego przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku. Spotkanie dla kandydatów połączone ze spowiedzią we wtorek po mszy wieczornej.

5.       W czwartek nie będzie mszy świętej w Mierkowie.

6.       W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.       W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

·       W poniedziałek św. Jana Kantego,

·       We wtorek bł. Jakuba Strzemię,

·       W środę św. Jana Pawła II.

8.       W przyszłą niedzielę uroczystość poświęcenia kościoła. Będziemy dziękować Bogu za świątynię, dom modlitwy i Jego obecności.

9.       Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kartki na wypominki – listopadową modlitwę za naszych drogich zmarłych. Wypełnione kartki z wypominkami można składać na tacę bądź w zakrystii.

10.    Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

ks. Władysław Tasior

proboszcz

Additional information