LUBSKO, dn. 19.02.2017

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 VII Niedziela Zwykła

1.     W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej i młodszej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

2.        W środę o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu- Adoracja, o 17.30 różaniec /prosimy o prowadzenie w tym tygodniu I Różę – św. Magdaleny/, po nim Nowenna do MB Nieust. Pomocy i Msza św.

3.        W najbliższy czwartek przypada tzw. "Tłusty czwartek" - ostatni czwartek  przed wielkim postem.

4.      W każdy czwartek o 17.40 wspólne modlitwy w intencji powołań i powołanych prowadzone przez Przyjaciół Paradyża.

5.      W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, wspólny różaniec Róż Różańcowych, o 10.00 Msza św. i zmiana tajemnic.

6.      W sobotę Zapraszamy na spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych:

 ·          godz. 10.00 Msza i po niej spotkanie Ministrantów i lektorów

 ·          godz. 11.15 schola dziecięca;

 ·          o godz. 12.00 w BARCE Drużyna Harcerska

 7.      Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8.      W następną niedzielę przybędzie do naszej parafii męska grupa czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry jeżdżą po Diecezji z upoważnienia Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Po Mszach będzie można nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP i relikwie św. Maksymiliana Kolbe. Cena książki i relikwii to zaledwie 10 zł. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią tej książki, która ukształtowała wielu świętych.

9.      Przypominamy wiernym, iż przed przyjęciem Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć lub wykonać inny gest ( np. ukłon) oraz odpowiedzieć Amen na słowa: Ciało Chrystusa. Po przyjęciu Komunii Św. nie czynimy znaku Krzyża św.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

11.   Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i czwartek tylko w godzinach popołudniowych od 16.00-17.30.

12.   Serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię i za złożone ofiary. Dzisiaj III niedziela miesiąca wspieramy PZC jako Grono Wspierające Ubogich, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Zachęcamy też do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas w rozliczeniu podatkowym, bliższe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła i plakacie.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do Pana + Władysław Kasperski, + Barbara Olech, + Stanisław Żelichowski (ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Lubsku we wtorek o godz. 10.00), polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

 Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego bł. i opieki Matki Najświętszej

 Ks. Kan. Władysław Tasior - proboszcz

 

 

 

Additional information