Lubsko, dn. 13 kwietnia 2014r.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

 

 

 

Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie każdej mszy świętej poświęcenie palm, a na mszy o godz. 12.30 uroczysta procesja z palmami. Liturgia tej mszy rozpocznie się na palcu przy Barce.

Dziś też II niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na fundusz remontowy.

Dziś też o godz. 15.00 rozpoczniemy drogę krzyżową ulicami naszej Parafii. Droga rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu na ul. Kolejowej, następnie przejdziemy ulicami: Żelazną, Ogrodową, Pomorską, Robotniczą, Botaniczną, Słowackiego, Kielecką i Młodzieżową do krzyża na ul. Witosa, gdzie odśpiewamy Gorzkie Żale. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy /nie będzie Gorzkich Żali w kościele o 17.00/.

Jutro w naszej parafii SPOWIEDŹ WIELKANOCNA w godz. 9.00-11.00 i 15.30-18.00. Spowiedź dla dzieci ze szkól podstawowych od godz. 8.15. Spowiedź na filiach w Dłużku i Mierkowie w godz. 15.30-16.00.

Zespół Szkół Technicznych zaprasza dzisiaj od godz. 9.00 na coroczny Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się na placu szkolnym. Do kupienia palmy, stroiki wielkanocne i domowe ciasta.

Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku i Warsztaty Terapii Zajęciowej dziś przed naszym kościołem będą rozprowadzać palmy wielkanocne wykonane przez wychowanków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację letniego wypoczynku.

W poniedziałek po mszy wieczornej nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.

Zachęcamy wiernych do przyozdobienia krzyży przydrożnych znajdujących się na terenie naszej parafii.

Zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej w kościele i sprzątania kościoła we wtorek i w środę po mszy świętej o godz. 10.00.

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia proszone są o wpłatę 50 zł celem potwierdzenia rezerwacji.

Zapisy na wyjazd na Paradę Parowozów do Wolsztyna 3 maja 2014 r.(sobota) zabytkowym autobusem Jelcz 043, tzw. „ogórkiem” prowadzi ks. Adam.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, prosimy kolejne rodziny o zadbanie o naszą świątynię. Dziękujemy też za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Tam też Parafialny Zespół Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł. Można jeszcze zakupić wielkanocne kartki.

Additional information