Lubsko, dn. 28 września 2014r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

na XXVI niedzielę zwykła w roku liturgicznym

 

1.       Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, realizujące projekt „Grosz jak kropla wody” polegający na finansowaniu studni w Krajach Trzeciego Świata, organizuje  w naszym mieście zbiórkę elektrośmieci. Zebrane sprzęty zostaną przetworzone, a uzyskane kwoty przeznaczone będą na wsparcie akcji budowy studni wody pitnej. Do środy zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który można składać przy naszej plebani, a duże sprzęty (lodówki, kuchenki, telewizory) prosimy odstawiać na plac PGKiM przy ul. Traugutta 3.

 

2.       W tym tygodniu przypadają:

·     I czwartek miesiąca – spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16.45;

·     I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godzinach: 9.00-12.00 i 17.00-18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy św. o godz. 10.00;

·     I sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, chorych z komunią świętą odwiedzimy od godz. 8.00. 

3.       W środę rozpoczynamy październik miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

·                                   dla dorosłych codziennie o godz. 17.30;

·                                   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

W nabożeństwach obowiązkowo uczestniczą dzieci z kl. II, przygotowujące się do I Komunii Świętej. Kandydaci do bierzmowania zbierają w indeksach potwierdzenie uczestnictwa

4.       W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

·     w poniedziałek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

·     we wtorek św. Hieronima

·     w środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus

·     w czwartek św. Aniołów Stróżów

·     w sobotę św. Franciszka z Asyżu

5.       W sobotę po mszy wieczornej spotkanie dla osób dorosłych (po 21. roku życia) pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

6.       Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę pielgrzymują do Rokitna. Wyjazd o godz. 7.30.

7.       Parafia w Górzynie zaprasza na koncert dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 12.10. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Górzynie.

8.       Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

ks. Władysław Tasior

proboszcz

 

Additional information