LUBSKO, dn. 31.07.2016

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 XVIII Niedziela Zwykła rok C

 1.      Do 28 sierpnia obowiązuje letni porządek mszy świętych.

 ·         w niedziele kościół parafialny: 730; 900; 1100; (nie ma mszy św. o godz. 12.30), 1800 i 2000

 ·         w tygodniu w kościele parafialnym msze św. o godz. 10.00 i 18.00.

 ·         Msze niedzielne na filiach w Mierkowie o 815, w Dłużku o 1000.

 2.      Dzisiaj kończą się XXXI ŚDM. Przeżywaliśmy te dni pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Dziś przypada kulminacyjny moment– tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża. Módlmy się o owoce dla wszystkich uczestników ŚDM ze spotkań z Papieżem.

 3.      W poniedziałek rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, oraz czas żniw. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest księga abstynencji, do której zachęcamy, by wpisać się podejmując sierpniową abstynencję.

 4.      Także w poniedziałek przypada 72 rocznica wybuchu Powstania warszawskiego (01.08.1944). Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.

 5.      We wtorek, odpust Porcjunkuli. Etymologicznie oznacza tyle, co kawałeczek, drobna część. Może to odnosić się do samej kapliczki, gdzie modlił się św. Franciszek. Nazwa dzisiaj równie powszechna jak poprzednia (Matka Boska Anielska) w odniesieniu do jednego z najmniejszych dzisiaj sanktuariów świata. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. I my także w tym dniu możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami /spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca św./

 6.       W środę o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, o 17.30 wspólny różaniec i nowenna do MB Nieust. Pomocy, po niej Msza.

 7.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

 ·         w czwartek o 17.40 - wspólnemodlitwy w intencji powołań i powołanych.

 ·           I piątek – wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.00 do 11.00, po Mszy o godz. 10.00 nabożeństwo I piątkowe. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 ·         I sobota – od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią św. w domach, a o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP.

 ·         w niedzielę po każdej mszy św. odmówimy 1 dziesiątek różańca św. w ogólnych intencjach kościoła i o trzeźwość naszego Narodu.

 8.      Jak co roku organizujemy  pielgrzymkę na Dożynki Jasnogórskie (03-04  września),  Wyjazd w sobotę ok. 4 rano  przejazd do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tyńca, przejazd do Częstochowy, udział w Apelu i Drodze Krzyżowej na Wałach, nocleg. Niedziela 4 września; udział w uroczystościach dożynkowych, powrót w godz. wieczornych ok. 22.00. Wyżywienie we  własnym zakresie, koszt noclegu i przejazdu 180 zł. Wpłata 50 zł. przy zapisie w zakrystii.

 9.      2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszym Dekanacie opiekunem pielgrzymki jest ks. Szymon Kluj z Parafii Jasień. Bliższe informacje na temat pielgrzymki i duchowego pielgrzyma w gablocie przy kościele i naszej stronie internetowej. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach.

 10.  Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na pieszą pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w Drodze” w dniach od 5-13 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła i na str. internetowej)

 11.  W czasie wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o uczestnictwie we mszy świętej niedzielnej, a także o godnym stroju w kościele podczas nabożeństw.

 12.  Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 13.  Kancelaria Parafialna w czasie wakacyjnym czynna we wtorek i czwartek od 16.00-17.30.

 14.  Serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię i za złożone ofiary.

 15.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 16.  Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego wypoczynku i sprzyjającej pogody w czasie wakacji i urlopów.                                                                  

 

ks. kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

Additional information