Lubsko, dn. 23 listopada 2014r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1.       Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

2.       Dziś też o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przyszłorocznej pielgrzymki na półwysep Iberyjski. Na spotkaniu należy dokonać wpłaty 500 zł zaliczki.

3.       Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne w poniedziałek i czwartek po mszy wieczornej.

4.       Wypominki za zmarłych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

5.       We wtorek przypada 1. rocznica śmierci ks. prałata Stanisława Kłóska. Zapraszamy na wieczorną mszę świętą w intencji zmarłego kapłana.

6.       W piątek po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup.

7.       W sobotę na mszy świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.       Za tydzień rozpoczniemy adwent, czas oczekiwania na Zbawiciela. Jest to jednocześnie początek nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Już dziś zapraszamy na adwentowe msze święte o Matce Bożej – Adwentowej Przewodniczce, tzw. Roraty.

Porządek mszy świętych w adwencie w naszej parafii:

·       od poniedziałku do piątku:

godz. 6.45      - roraty dla dorosłych

godz. 10.00    - msza święta parafialna

godz. 17.00    - roraty dla dzieci połączone z mszą świętą wieczorną

·       w soboty i niedziele bez zmian

9.       Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „CARITAS”.
W przyszłą niedzielę zostaną też poświęcone opłatki na stół wigilijne, które przedstawiciele naszej parafii rozniosą do domów.

10.    5 grudnia o godz. 17.00 w sali Lubskiego Domu Kultury odbędzie się mikołajkowy koncert charytatywny „Święty Mikołaj jest w każdym z nas” przygotowany przez Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku. Dochód z koncertu zostanie przekazany na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubsku.

11.    Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

ks. Władysław Tasior

proboszcz

Additional information