Lubsko, dn. 29 marca  2015r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Niedziela Palmowa

 

1.     Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie każdej mszy świętej poświęcenie palm, a na mszy o godz. 12.30 uroczysta procesja z palmami. Liturgia tej mszy rozpocznie się na palcu przy Barce.

2.     Dziś też o godz. 15.00 rozpoczniemy drogę krzyżową ulicami naszej Parafii. Droga rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu na ul. Kolejowej, następnie przejdziemy trasą: Ogrodowa, Winna, Chmielna, Wiosny Ludów, Osiedle Łużyckie, Robotnicza, Żurawia do ul. Słowackiego, gdzie odśpiewamy Gorzkie Żale. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy /nie będzie Gorzkich Żali w kościele o 17.00/.

3.     Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku dziś przed naszym kościołem będą rozprowadzać palmy wielkanocne wykonane przez wychowanków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację letniego wypoczynku. Zespół Szkól Technicznych sprzedaje ciasta przy szkole.

4.     Każdego roku w Wielki Poniedziałek Biskup Diecezjalny Stefan Regmunt odwiedza więźniów. W tym roku odwiedzi osadzonych w Areszcie Śledczym w Lubsku. Jutro od godz. 11.00 spotka się z osadzonymi, pracownikami Służby Więziennej i kapelanami więziennymi z całej naszej diecezji. Módlmy się o dobre owoce wizyty naszego Pasterza.

5.     Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek w godz. 16.00-17.30.

6.     Chorych ze świąteczną Komunią Świętą odwiedzać będziemy w Wielką Środę od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi, a nie są stale odwiedzani przez kapłana.

7.     W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 różaniec, a o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8.     Zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej w kościele i sprzątania kościoła we wtorek i w środę po mszy świętej o godz. 10.00.

9.     W czwartek nie ma mszy św. o godz. 10.00.

10.  Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – plan.

11.  Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

ks. proboszcz Władysław Tasior

Additional information