LUBSKO, dn. 07.02.2016

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Zwykła

 1.      Dziś I niedziela miesiąca– po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątek różańca św. w ogólnych intencjach kościoła i w tych, które nosimy w naszych sercach. O godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na hospicja działające w naszej diecezji.

 2.      W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z obu grup. Po Mszy św. spotkanie młodszej grupy z ks. Mariuszem i starszej z ks. Pawłem.

 3.      W TYM TYGODNIU ROZPOCZYNAMY OKRES WIELKIEGO POSTU:

 Środa Popielcowa rozpoczyna ten czas. Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym
o godz. 6.45, 10.00, 16.00, 18.00. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty.
O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00 i od 17.00-18.00. O godz. 17.30 wspólny różaniec. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

 Msze św. na filiach /w Dłużku i Mierkowie/. o godz. 17.00

 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły /trzy posiłki, jeden do syta/, a także abstynencja. W tym dniu taca przeznaczona jest na dom księży emerytów. Przy bocznym ołtarzu Krzyża Świętego zostanie wyłożona Księga Trzeźwościowa. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnej abstynecji
i wpisywania się do księgi.

 NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

 W Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

 ·         godz. 16.30 – dla dzieci; godz. 17.30. - dla wszystkich

 ·         Mierków – czwartek godz. 17.00; Dłużek – piątek godz. 17.00

 W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele parafialnym - nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale, taca zbierana w czasie nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu, na filiach w Dłużku i Mierkowie – po Mszy św.

 4.      W czwartek 11 lutego, we wspomnienie MB z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na Mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych wraz z opiekunami. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, który jest duchowym wzmocnieniem w przeżywaniu cierpienia.

 5.      W każdy czwartek o 17.40 zapraszamy na wspólne modlitwy w intencji powołań i powołanych prowadzone przez wspólnotę Przyjaciół Paradyża. (Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej.)

 6.      W sobotę o godz. 19.00 w Barce spotkanie dla chętnych osób pragnących wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

 7.      Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 8.      Zapraszamy na pielgrzymkę z naszej Parafii w Roku Miłosierdzia w dniach od 26 -29 maja br. Odwidzimy m.in.: Niepokalanów, Białystok, Sokółkę, Studzieniczną, Sejny, Wilno (Litwa), Troki (Litwa), Wigry, Świętą Lipkę, Gietrzwałd.  Koszt: 550 zł. + 20 euro. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przy zapisach wpłata 150 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki przy wyjściu z kościoła i na naszej stronie internetowej.

 9.      Kancelaria Parafialna czynna we wtorki w godz. 16.00 – 17.30 i czwartki (10.30-11.30 i 16.00 – 17.30)

 10.  Serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię i za złożone ofiary. Za tydzień II niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe.

 11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana + Maria Kluge, + Antoni Dziekleński, + Wanda Chodała. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego bł. i opieki Matki Najświętszej

 Ks. Władysław Tasior - proboszcz

 

Additional information